Het Sonoro Quartet brengt Haydn en Mendelssohn tot leven op de Middagconcerten van Antwerpen

vrijdag, 16 oktober 2026, AMUZ

by Knopskaya

Tijdens dit middagconcert verwelkomen we het Sonoro Quartet, een internationaal geprezen strijkkwartet dat met zijn expressieve speelstijl, verfijnde samenspel en muzikale diepgang steeds meer indruk maakt op de internationale concertpodia.

Het kwartet werd opgericht in 2019 en bestaat uit Mona Verhas en Jeroen De Beer op viool, Ami-Louise Johnson op altviool en Kalle De Bie op cello. Met leden uit Ierland en België combineert het Sonoro Quartet moeiteloos de klassieke meesterwerken met hedendaagse composities.

In 2022 werd het ensemble geselecteerd als ECHO Rising Stars voor het seizoen 2023-2024. Die prestigieuze erkenning bracht het kwartet op een Europese concerttournee langs enkele van de meest vooraanstaande concertzalen van het continent. In 2023 volgden indrukwekkende debuten in onder meer het Concertgebouw Amsterdam, de Musikverein in Wenen, de Elbphilharmonie in Hamburg, de Kölner Philharmonie en de Philharmonie de Luxembourg. Ook Nieuw-Zeeland stond op de agenda, met maar liefst elf concerten tijdens een tournee in juli.

Het internationale parcours van het kwartet kreeg al eerder een belangrijke impuls in oktober 2021, toen het de derde prijs én twee speciale prijzen behaalde tijdens de Bartók World Competition for String Quartets in Boedapest. Hun vertolkingen van Bartóks strijkkwartetten in het Bartók Memorial House bevestigden hun reputatie als een ensemble met een krachtige expressie en een bijzondere muzikale diepgang.

Vandaag is het Sonoro Quartet verbonden aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie (NSKA) in Amsterdam. Daar krijgen de musici begeleiding van gerenommeerde artiesten zoals Marc Danel en Gilles Millet van het Quatuor Danel, en Eberhard Feltz. Daarnaast volgden ze masterclasses en werkten ze samen met leden van onder meer het Quatuor Ébène, het Pavel Haas Quartet, het Belcea Quartet en het Artemis Quartet.

Ook op festivals laat het ensemble zich graag horen. Zo trad het op tijdens Festival Midis-Minimes, B-Classic, het Storioni Festival, het West Cork Chamber Music Festival en de Rotterdam Chamber Music Society. In het voorjaar van 2025 keerde het kwartet terug naar Ierland voor een tournee met de National String Quartet Foundation en maakte het zijn debuut op het Lofoten International Chamber Music Festival in Noorwegen.

Hun muzikale prestaties bereiken bovendien een breed publiek via internationale radiozenders zoals Klara in België, RTÉ in Ierland, Bartók Radio in Boedapest, SWR in Duitsland en Radio New Zealand. In 2020 ging tijdens het Beethoven Fest in Bonn het strijkkwartet van Eric Domenech in première, in een uitvoering die door SWR werd uitgezonden.

Het Sonoro Quartet concerteerde intussen in tal van gerenommeerde zalen, waaronder Bozar in Brussel, de Liszt Academy en het Bartók Memorial House in Boedapest, TivoliVredenburg in Utrecht, de National Concert Hall in Dublin en The Piano in Christchurch, Nieuw-Zeeland.

Voor dit middagconcert brengt het kwartet twee hoogtepunten uit het klassieke strijkkwartetrepertoire. Met Joseph Haydns Strijkkwartet op. 64 nr. 5, bijgenaamd The Lark, horen we Haydn op zijn meest inventieve en sprankelende manier. Daarna volgt het Eerste Strijkkwartet op. 12 van Felix Mendelssohn, een werk vol lyriek, jeugdige energie en romantische expressiviteit.

Een uitgelezen kans om vier getalenteerde musici aan het werk te horen in een programma waarin klassieke elegantie en romantische passie elkaar ontmoeten.


🎼 Het concertprogramma

Sonoro Quartet – Strijkkwartet

De musici

  • Mona Verhas – viool
  • Jeroen De Beer – viool
  • Ami-Louise Johnson – altviool
  • Kalle De Bie – cello

1. Joseph Haydn (1732–1809)

Strijkkwartet op. 64 nr. 5 – The Lark

  • Allegro moderato
  • Adagio cantabile
  • Menuetto – Allegretto
  • Finale – Vivace

2. Felix Mendelssohn (1809–1847)

Strijkkwartet nr. 1 op. 12

  • Adagio non troppo – Allegro non tardante
  • Canzonetta: Allegretto
  • Andante espressivo
  • Molto allegro e vivace

📅 Volgende middagconcerten

Noteer alvast de volgende data in uw agenda!

Vrijdag 23 ,vrijdag 30 oktober
Vrijdag 6 november
Geen middagconcert.

Vrijdag 13 november

Musici van het Antwerp Symphony Orchestra

Een bijzondere muzikale ontmoeting met musici van het Antwerp Symphony Orchestra, met een gevarieerde bezetting van viool, hoorn, tuba en piano.

Op het programma staan werken van Lodewijk Mortelmans (L. Mortelmans), Jan Koetsier (J. Koetsier) en andere componisten.

Vrijdag 20 november

Trio Portici – Pianotrio

Met Damien Pardoen, Luc Tooten en Stéphane De May.

Een programma met werken van Frédéric Chopin en Antonín Dvořák, waarin de expressieve mogelijkheden van viool, cello en piano centraal staan.


Misschien houdt u ook van:

Wij gebruiken cookies om onze website en de inhoud er van te optimaliseren. Akkoord