Van 18 september tot en met 1 november 2026 brengt Galerij Artisjok in Lier drie eigenzinnige kunstenaars samen in de tentoonstelling Wilde Wortels: Kloot Per W, Ann Vandewalle en Moon Perwez. Drie kunstenaars met elk een heel eigen beeldtaal, maar met een gedeelde drang om buiten de lijntjes te kleuren.
De titel Wilde Wortels is veelzeggend. Wortels verwijzen naar afkomst, invloeden en verbondenheid, maar ook naar iets dat onder de oppervlakte groeit en zich niet altijd laat sturen. Vanuit die gedachte ontstaat een tentoonstelling waarin verschillende generaties, disciplines en artistieke benaderingen elkaar ontmoeten.
Kloot Per W is wellicht de meest bekende naam van het gezelschap. Hij bouwde doorheen de jaren een veelzijdig oeuvre uit waarin muziek, schilderkunst, grafiek en illustratie voortdurend in elkaar overvloeien. Zijn beeldende werk is kleurrijk, expressief en vaak speels, met een onmiskenbaar gevoel voor humor en een voorkeur voor beelden die de verbeelding prikkelen. Net als in zijn muziek weigert hij zich gemakkelijk in één hokje te laten plaatsen.
Ook Ann Vandewalle maakt met haar keramiek deel uit van deze tentoonstelling. Haar werk vormt een andere invalshoek binnen het geheel en zorgt ervoor dat de expo niet louter een presentatie van één artistieke familie of stijl wordt. Haar aanwezigheid creëert juist een dialoog tussen verschillende manieren van kijken en creëren.
De derde naam op de affiche is Moon Perwez, die ook onder de naam Echomoon werkt. Moon beweegt zich sterk binnen de alternatieve muziek- en kunstwereld. De combinatie van beeld, muziek en performance sluit daardoor mooi aan bij de brede artistieke achtergrond die ook bij Kloot Per W aanwezig is. Tegelijkertijd staat Moon voor een eigen generatie en een eigen artistieke stem.
Dat maakt Wilde Wortels bijzonder: de tentoonstelling lijkt niet zozeer te willen aantonen dat de drie kunstenaars hetzelfde doen, maar juist dat verschillen naast elkaar kunnen bestaan en elkaar kunnen versterken. Zoals wortels zich vertakken en ieder hun eigen weg zoeken, ontwikkelen ook kunstenaars hun eigen richting vanuit de invloeden die ze meekrijgen.
De affiche geeft alvast een goede indruk van die veelzijdigheid. Expressieve schilderkunst, felle kleuren, organische vormen en een opvallend draagbaar kunstobject komen er samen. Het geheel oogt kleurrijk, vrij en een tikkeltje rebels — precies de sfeer die je bij de titel Wilde Wortels zou verwachten.
Wie de tentoonstelling bezoekt, kan dus meer verwachten dan een klassieke verzameling kunstwerken. Wilde Wortels nodigt uit om te kijken naar waar kunstenaars vandaan komen, welke invloeden ze meenemen en hoe ze die vervolgens naar hun eigen hand zetten. Soms groeien die wortels diep en herkenbaar, soms nemen ze onverwachte richtingen. En juist daarin schuilt de kracht van deze tentoonstelling.
De vernissage vindt plaats op vrijdag 18 september 2026 om 19 uur. Daarna is Wilde Wortels nog te bezoeken tot 1 november 2026 in Galerij Artisjok, Antwerpsestraat 62–64 in Lier.